FW: ד"ש (דף שבועי מראש המועצה) 9-11 עד 22-11

By | 20 בנובמבר 2014

 

 

שבוע פעילות טוב לכולנו!

 

קולות הנפץ והמהומה האלימה שהתרחשה בישוב השכן לנו, אבו-סנאן, מגיעים ומצטרפים לימים מתמשכים לא קלים ביחסים שבין יהודים לערבים, בין מוסלמים לדרוזים ובין יהודים/ישראלים לפלסטינים. כאן בגליל נוצרו לאורך השנים חיי שיתוף המשולבים עמוק מאד ביחסי שכנות, יחסי עבודה, חינוך, רפואה שלא ניתן לחשוב על הידרדרות ביחסים אלו. חובה על כולנו להתגייס ולעשות כל מאמץ על מנת להרגיע את "השטח" ולהחזיר במהירות את שלוות חיינו למסלולה הראוי.

הפתרון ששמענו השבוע מאישיות בכירה ביותר בממשלה, המציע לתושבי הארץ הזו לעזוב לארצות השכנות עלול להביא רבים מאזרחינו ולאו דווקא מהמגזר הערבי לשקול ברצינות הגירה לארצות נאורות כגון כאלו שבירתן למשל היא ברלין.

בואו נשמור כולנו על הדו-קיום השביר בתוכנו. אנו במועצה פועלים ליצירת תכנית מתמשכת לחיזוק הדו-קיום בתוכנו (תושבים יהודים וערבים) ועם תושבי הרשויות השכנות לנו.

 

·        אירועי תרבות במועצה: השבוע הראשון של החודש הביא לנו משב רוח רענן של אירועי תרבות שלפי התוכנית ילוו אותנו מעכשיו ובכל המחצית הראשונה של 2015. מפגשים חודשיים בפאב יחיעם, עם יוצרים ואנשי מקצוע בתחום המוסיקה. אם לשפוט לפי המפגש הראשון עם יואב קוטנר, בו הוא גילה למשתתפים הרבים, סודות מחייו ומיצירתו של אריק איינשטיין, מובטח לנו המשך מפגשים מרתקים. בנוסף "שבת תרבות" מסורת של מפגשים בהפקה משותפת של תפוח פיס בסולם צור (מקום המפגש בתפוח פיס בגשר הזיו) עם מח' התרבות במתנ"ס. זהו אירוע חודשי מתמשך, שהראשון התקיים בשבת 8/11 בהשתתפות אמיר בר-שלום ראש דסק הביטחון בערוץ 1, בנושא הגרעין האירני. מפגשים מרתקים אלו, מזמנים לכל תושבי המועצה ואורחיהם, אפשרות נגישה ביותר להיפגש בענייני דיומא עם דמויות מפתח בהוויה היום יומית של ארצנו הקטנטונת.

 

·        הטבות מס ליישובי מטה אשר: קיימנו מפגש תיאום עם נציגי היישובים שלפי הצעת ההטבות שנדונה בימים אלו במסגרת חוק ההסדרים 2015, אינם נכללים בחוק וזאת על-אף שעד היום הם זכו בהטבות מס. (יחיעם, שיח דנון, נתיב השיירה, עברון ושבי ציון). בהמשך הצגנו את כל נושא הטבות המס לחברי מליאת המועצה, תוך הדגשת השינויים המוצעים כפי שמופיעים בהצעה החוק החדשה הנכללת בחוק ההסדרים 2015. השפעתם של השינויים כאמור, היא דרמטית על כל יישובי קו העימות במועצה ולא רק על אלו שנשארו ללא הטבות מס. בימים אלו אני יחד עם שותפים נוספים בהנהלת המועצה נפגש בכנסת עם ח"כ מובילים כגון ראש הקואליציה ח"כ זאב אלקין, יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי ועוד. כמו כן השתתפנו בישיבת ועדת הפנים שקיימה דיון מפורט בנושא.

קו המאבק שאנו מובילים – 1.  לא משנים את הטבות המס בקו העימות בצפון. (קו עימות בצפון על פי הגדרת הצבא).

                                               2.  יישובים שנכללו עד היום בהחלטת הטבות המס בצפון ימשיכו לקבל הטבת מס גם בהחלטה החדשה.

 

·        רבשי"ם רבשצי"ם ומרכיבי ביטחון: השתתפתי יחד עם ישי קב"ט המועצה, בדיון מסכם בוועדת החוץ והביטחון בכנסת בו נדון במעמד כל הגורמים המעורבים (משרד הביטחון, המשרד לביטחון פנים, רשות החרום הלאומית, פיקוד העורף, מג"ב ונציגי רשויות) התוכנית החדשה לאבטחת היישובים במרחב הכפרי. המצב החדש שיחול במועצה שלנו – כל הרבשי"ם בתהליך מתמשך מינואר 2015 ישנו את מעמדם ויהפכו (או יוחלפו) לרבשצ"ים (רכז בטחון שוטף צבאי) תחת פיקוד ואחריות של צה"ל. המעסיק של הרבש"צ יהיה כנראה הוועד המקומי בכל ישוב, כנגד תקציב שיועבר אליו ממשרד הביטחון. (צורת ההעסקה וגובה השכר עדיין לא סוכם סופית). המשרד לביטחון פנים באמצעות מג"ב ימנה ויעסיק 5 שוטרים יישוביים (עדיפות לתושבי המועצה). כל שוטר כזה יהיה אחראי על כ- 6 ישובים במועצה וישמש הכתובת המשטרתית הזמינה ליישובים דוגמת הרבשי"ם. בנוסף המועצה תתוגבר בצוות מג"ב של כ- 10 לוחמים אשר יתמקם בבסיס בשטח המועצה ויתגבר את הפעילות המשטרתית בשטח המועצה. כולנו תקווה שלא נזדקק לכל מרכיבי הביטחון האלו אבל במידה שכן, המערך החדש שעליו הוסכם ייתן מענה ראוי לכל התרחישים.

 

·        טיפים של שונות מהשטח: מפעל הפיס ארגן השבוע מפגש מלהיב של שחקני ליגת העל בכדורסל "הפועל נהריה" בבית הספר מנור-אילון. שיאו של המפגש היה משחק בין נבחרת תלמידי בית הספר לבין הקבוצה המקצוענית מנהריה שהסתיים כמובן בניצחון נבחרת התלמידים הנהדרת. תודה למחלקת הספורט במתנ"ס, במיוחד לגל מנצור ולכל שאר השותפים להפקה הנהדרת.

שלוחת מתנ"ס חדשה נחנכה בבניין ששופץ לתפארה במתחם נעמן. השלוחה בניהולה של הגר שדה תשמש את היישובים הדרומיים במועצה והיא אבן נוספת בבניין המחודש של פעילות המתנ"ס במועצה, שתלך ותתרחב על בסיס שלוחות אזוריות.

מפעל ברמד אירח מפגש למידה של מנהלי מפעלים מהמפעלים השייכים ליישובי המועצה. את תוכן המפגש הוביל שכנינו וחברינו התעשיין סטף ורטהיימר והוא התמקד בעיקר בחסמים העומדים כיום בפני המפעלים המעוניינים להתפתח ולצמוח. הכוונה למסד את פעילות המפגשים האלו ולנסות יחד (מועצה, מפעלים וגורמים נוספים) לעזור להמשך פיתוח וצמיחת הפעילות התעשייתית באזורינו.

 

·        מזל טוב ועד מאה ועשרים: אברהם בלימבאום (מטווח), אזולאי מיכל (ספריה), אבנר גבאי (איכה"ס), סיניה סגל (הנה"ח), מלי מרגוליס (בי"ס חורשה), אנסיני ליליאן (ביטחון), עוויד זינת (בי"ס דנון), דאוד דלאל (גן דנון),  סיגל פורת (מתנ"ס), חיר רידאן (בטחון), חיימוביץ אברהם (מוקד), וייצמן איילה (עו"ס), אוחיון רבקה (עמותת הותיק), עבאס סוליאמן (איכ"ס), שלום אסתר (משק), אריכא נטע (בי"ס רגבה), אסדו סיני איריס (עו"ס), סולימן גיל (שומר), מגיס חכמאת (עשראמה), גראור דליה (לשכה), סיפרפאל איתי (מוקד), בר חנה (משק), סויטי מוכיד (שומר), בן הרוש לילך (כספים), ניאקן עדי (מיסים). ימית דוידי – מזכירה בי"ס י.ה.ל               

 

·         משתתפים בצער: דוד גמליאל (מחלקת איכ"ס)  במותה של אמו דליה גמליאל (פנסיונרית המועצה). עינב גפן פקר במותה של אמה (בי"ס מיתר).

 

 

               בברכה, 

                יורם ישראלי

                ראש המועצה האזורית

                מטה אשר

 

************************************************************************************
This footnote confirms that this email message has been scanned by
PineApp Mail-SeCure for the presence of malicious code, vandals & computer viruses.
************************************************************************************